Čo a koho voliť??? Alebo ísť vôbec voliť???

Autor: Pavol Štiťák | 2.2.2016 o 11:53 | Karma článku: 3,80 | Prečítané:  216x

Pomaly, ale určite sa blíži 5.marec. Deň kedy opäť my, bežný občania môžeme zmeniť chod našej krajiny. Otvoria sa volebné miestnosti a náš v tej chvíli najdrahší hlas venujeme niekomu o okom sme zistili, že je ten najvhodnejší.

najvhodnejší kandidát na to aby túto krajinu viedol správnou cestou. Je to náš "kôň", je to časť nášho ja a našich zárobkov. Naša investícia do tejto krajiny na ďalšie volebné obdobie.

 

Snažím, sa sledovať politickú situáciu na Slovensku, vyjadrenia rôznych politikov, rôznych politológov, rôznych politických leadrov, tajomníkov, kňazov aj biskupov. Títo všetci dokážu ovplyvniť môj názor, či už ho menia alebo utvrdzujú. Uvedomujem si aj to ,že aj keď máme možnosť výberu s viacerých politických strán. Výsledky prieskumov poukazujú, že ak chcem niečo ovplyvniť v skutočnosti mám na výber 5 možno 7. No a tu prichádza pri týchto voľbách 2016 veľká otázka. Čo a koho voliť??? Alebo ísť vôbec voliť???

 

Keby som mal ísť podľa rebríčka preferencií. Tak najlepšie je na tom SMER. No pokiaľ má človek, trochu pudu sebazáchovy. Záleží mu aj na budúcnosti a následkoch prítomného konania. Nepripadá ani len do úvahy krúžkovať na tejto strane. Veď toľko afér, nezáujmu, pokladania polien pod nohy mladým rodinám a podnikateľom. Uväzovanie, železných gúľ na nohy občanom, ktorý chcú slušne žiť. To snáď v dejinách Slovenska a možno aj Rakúsko-Uhorska ani nebolo.

 

Ďalšou v poradí strana SIEŤ. - Mladá strana, ktorú vystihuje absolutne jej názov. Zamotaná v tom čo robí. Najhoršie, že pravdepodobne jej mladší predstavitelia už teraz zrejme trpia Alzheimerovov chorobou. Touto chorobou sa chvália aj Smeráci. To znamená, že ráno povie, na obed nevie čo povedal a večer zapiera, že to povedal. Takže, takýto patria niekde do sanatória a nie do NRSR. Takže krúžkovať na tejto strane asi nie.

 

Ďalšia v poradí SNS strana  postihnutá ešte z nedávnej minulosti jej úžasným leadrom, ktorého keď raz pochovajú tak ďalší traja ktorí budú ležať z jeho pravej aj ľavej strany budú s ním po 100 rokoch exhumovaný určite ešte aspoň s 2 promile alkoholu. Nahradil ho celkom solídny človek, neporovnateľný z jeho predchodcom " myslím v dobrom" ale mám pocit, že nie je nohami celkom na zemi. Okrem toho je tam nový len on a nikto iný. A tí ostatný? Síce o nich som nič zlé nepočul, ale niektorý politológovia tu dvíhajú prst. Tak neviem či toto je tá volebná cesta... Hlavne keď nevylučujú spoluprácu so Smerom.

 

Most - Híd nie sú najhorší, len mali porozmýšľať na hmkajúcou podpredsedníčkou. Asi tam nemala ísť. Jej to jednoducho nejde. A strach opäť s nadmerného otvárania národnostných otázok?? Radšej asi nie.

 

KDH - Som veriaci človek, priznávam sa k tomu. Ale toto s kresťanstvom veľa nespája. Sú tu už veľmi dlho a neviem o ničom pozitívnom čo by pre Slovensko urobili. Takže stavať do popredia niečo o čom určite všetci vieme, že na to nemá. Tak to opäť asi nie.

 

OLaNO - NOVA - Sú prijemným prínosom humoru do tragédie V NRSR, ale aj napriek tomu  šašovia patria do cirkusu. Možno som si práve teraz  dal odpoveď. :) Lenže už nechcem mať cirkus tam kde má byť niečo iné. Niečo čo má pohnúť túto krajinu v pred.

 

SaS - No čo k tomu dodať, podľa leadra ostrieľaný, prešlý cez všetky prekážky. Lenže zastávajúci legalizáciu marihuany. A trošku prehnané práva LGBTQI. Takže toto je v rozpore mojej vízie budúcnosti tohto sveta.

 

Takže koho krúžkovať????

 

Chcem týmto poprosiť všetkých leadrov a zástupcov strán, ktoré majú šancu viesť túto krajinu v ďalšom volebnom období.

Zvážte svoju zodpovednosť. Vaše povolanie nie len dobre plateným flekom. Preto keď chcete aby sa ľudia zúčastňovali volieb. Vytvorte im šancu vybrať si  a voliť Dobro. Ktoré naozaj prinesie zvýšenú životnú úroveň. Lebo sľuby pre Vás a za Vás a neviem ešte za koho ste ukázali, že neplatia. Mám pocit, že zatiaľ sme volili len to čo nás ničí, niečo čo nám klame, a niečo čo nás legálne okráda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?