Pracujeme pre ľudí.

Autor: Pavol Štiťák | 8.2.2016 o 17:05 | Karma článku: 5,15 | Prečítané:  522x

Ani si neviete predstaviť  tú radosť, ktorú mi urobila piatočná správa. „Škola do, ktorej chodí moja dcéra začína vyučovať a fungovať bude aj školská družina.“ Škola bude len v štrajkovej pohotovosti.

Konečne sa vrátime do normálnych koľají. Dvoj týždňové zatvorenie školy pre rodinu s dvoma pracujúcimi a z dvoma deťmi to je  naozaj adrenalínová udalosť. J Jeden, dva dni to sa dá, ale dva týždne je už naozaj dosť dlho. Aj keď  teraz nekritizujem učiteľov. Našťastie to  celé vyriešil príchod manželkinej mamy teda mojej svokry. Takže deti boli radi, mali  pri sebe babku a my sme sa mohli venovať pracovnému nasadeniu. Ďakujem teda týmto mojej svokre, ktorá to dva  týždne u nás zvládla. Musíte ale uznať, že dva týždne so svokrou, mojou ženou, dvoma deťmi a psom  v dvojgarsónke nie je vôbec žiadna sranda. Aj keď tam v podstate len prespávame.

Celá táto udalosť , neviem teda či tá svokra, štrajk alebo oboje mi dodali odvahu ozvať sa na tých, ktorí vlastne riadia túto krajinu a sú kompetentný niečo v tejto situácii urobiť.

Tak som sa teda z nádejou obrátil emailom priamo na predsedu vlády. Keďže všade takmer na každom stĺpe vedľa svojej podobizne píše, že pracuje pre ľudí. Obrátil som sa naňho so žiadosťou o vysvetlenie niekoľkých otázok.

  1. Kedy predpokladá koniec učiteľských  protestov, nakoľko  viem,  že sú v nedohľadne?
  2. Kto a kedy doberie neprebraté učivo s deťmi?
  3. Môžem žiadať o vrátenie poplatkov za školskú družinu počas neposkytovania tejto starostlivosti

Tiež som poznamenal, že chcel by som vysvetlenie od neho nakoľko pán minister školstva Draxler, opakuje stále len jeho a nič nové k veci nepovedal. A tiež sa mi zo sledovania médií pozdáva, že je nejako mimo tejto problematiky.

Prvá odpoveď mi prišla už do niekoľko hodín. Vedúca oddelenia styku predsedu vlády SR s verejnosťou. Preposlala tento mail nejakému pánovi riaditeľovi na ministerstvo školstva.

 Takže pán predseda vlády takto pracuje pre ľudí,  má človeka, ktorý tiež pracuje pre ľudí a ten to prepošle ďalšiemu človeku, ktorý  by mal tiež pracovať pre ľudí. Ale na tejto tretej dištancii, už zrejme pre ľudí nepracujú lebo odpoveď mi zatiaľ za dva týždne neprišla.

Akurát som pochopil, že to čo nám tu vládne možno pracuje pre ľudí, ale nás asi za ľudí nepokladá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?