Rakovina – psychológia - čaj

Autor: Pavol Štiťák | 15.2.2016 o 13:25 | Karma článku: 2,02 | Prečítané:  243x

Zhubný nádor je nádor, ktorý sa vyznačuje atypiou, anapláziou, infiltratívnym rastom a metastazovaním. Ako rakovina sa v širšom zmysle označuje aj zhubné/malígne nádorové ochorenie.

To je webová definícia tejto hnusnej choroby. V nedávnej minulosti na ňu zomrel aj môj otec. Konkrétne na rakovinu konečníka. Respektíve tam to všetko začalo.

Hrubé črevo, konečník - najčastejšie príčiny tejto zákernej choroby. Keďže táto choroba sa ma nepriamo dotýka. A som zástancom prevencie. Zisťoval som možnosti ako predchádzať tomuto ochoreniu.

Ešte keď som študoval, psychológiu ma učil jeden poľský psychológ dr. Hab. Tadeusz Kobierzycki. Ten tvrdil, že je to psychologická choroba a tak ju treba aj liečiť. Aspoň vtedy som to tak pochopil. Lenže v tejto dobe je to naozaj ťažké, zastaviť sa, upokojiť sa, oddýchnuť si. Posedieť si s priateľmi, ak samozrejme ešte v tejto dobe nejakých máme a nestihli sme ich v časovej tiesni stratiť.

Na internete som našiel množstvo liečivých zázrakov. Od veľmi drahých až po lacné. Samozrejme o každom výrobca tvrdí, že je ten najlepší. Žiadne lieky ani pilulky ani doplnky stravy jesť a piť nechcem. Jediné čo mi zostalo je opäť ta psychológia. Zastaviť sa, upokojiť sa, nenaháňať sa. Posedieť si s manželkou, deťmi, príbuznými. Oprášiť priateľov.

A tak som začal uvažovať. Ako na to?

Popri všetkom som našiel aj množstvo čajov, ktoré pôsobia preventívne na toto ochorenie, prípadne, ktoré by mali napomáhať pri liečbe. Zaujímavé je, že najčastejšie sa spomínajú čaje Lapacho a Yerba Mate. Obidva sú dedičstvom indiánov z Ameriky. Prečo asi?? Veľa vedcov a nielen tých amerických ich skúma a potvrdzuje ich účinky. Tak čo tak spojiť dobré s užitočným a celé to zastavenie, posedenie urobiť pri šálke zdravého čaju?

Neviem či práve takto niekomu pomôžem. Ale možno niekoho inšpirujem aby sa zastavil, či už v práci alebo doma, posedel, porozprával, popil zdravý čaj. Kolegovia, Vaša rodina, môžno práve na to čakajú. Aby ste sa pri nich chvíľu zastavili a pozvali ich na čaj. Porozprávali, zasmiali sa a možno aj poplakali. Pomôžete tak svojmu nielen psychickému, ale aj fyzickému  zdraviu a samozrejme preventívne zabojujete proti rakovinovým markerom. Treba si uvedomiť, že v tomto prípade sa nejedná len o Vás. Vaše správanie bude preventívne pôsobiť aj na Vaše okolie a ľudí okolo Vás.

Ak by ste nevedeli zohnať  indiánske čaje tuto v tomto obchode ich majú za celkom nenáročné ceny. stito bodka sk. Lapacho 1,81€, Yerba Mate 0,72€

Tak veľa zdravia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?