Čo vlastne odsudzujeme???

Autor: Pavol Štiťák | 16.3.2016 o 9:17 | (upravené 16.3.2016 o 11:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Už som síce asi zaspal dobu. Keď  sa ešte takto dodatočné vyjadrím k voľbám do NRSR. V prvom rade Vyznávam moju vieru ku kresťanstvu. Taktiež priznávam,  že som proti fašistický človek a nie som voličom ani SMERU ani KDH ani ĽS NS.

Ale, keď počúvam, že už aj v rádiu Vatikán riešia problémy, ktoré priamo  či nepriamo útočia na výsledok našich volieb a konkrétne Ľ S NS.  V médiách sa objavuje výpoveď učiteľky z východu, ktorá bola na kandidátke ĽS NS ako fašistickej strany . A ďalšie útoky, ktoré spochybňujú a miestami urážajú či už pána Kotletu alebo slovenského voliča. Nedá mi  zostať  ticho.

Zopakujem ešte raz čo už povedalo množstvo ľudí -  túto krajno pravicovú stranu volilo cez 200000 ľudí. Treba to v prvom rade akceptovať. Ďalšia vec je, že určite nemôžeme týchto voličov  pokladať za fašistov. To je podľa mňa urážka.  K tomu to ešte zvaľujeme na prvovoličov čím vlastne podporujeme ešte väčšmi ich odhodlanie robiť niečo inak a zmeniť  svet. Keďže doteraz sa nič nedialo  tak podľa mňa je celkom na mieste, že takáto vec rozprúdila diskusiu a život na našej politickej scéne.

Mám pocit, že podľa niektorých cirkevných predstaviteľov si volíme s ĽS NS  - Zlo. Zlo , ktoré nechceme pustiť  ani poriadne k slovu. Mám pocit, že nielen oni ale aj systém, ktorý tu vládne má  strach z priamej reči pána Kotlebu. A tak ho takto tlmia ako len vedia. Ničia Zlo, ktoré si vytvorili za účelom skrývať sa pred niečím o čom nehovoria.

Prečo ho neprizvú do rozhovorov. Prečo sním nikto nerokuje? Kto sa čo ho bojí?  Každý ho len odsudzuje spochybňuje.
A to mu nahráva.

Nechajme ho hovoriť. Nechajme prezentovať jeho predstavy. Nech ho riešia televízie v diskusných reláciách ako iných poslancov či leadrov strán. Urobme si názor sami o tejto strane. O človeku ktorý jej velí.  Ak nebudeme poznať odpovede, nevieme si vytvoriť objektívny názor.  Ak je nedostatok objektivity  vzniká subjektivita a tá môže byť do veľkej miery z idealizovaná  prípadne sa stáva krajným východiskom.

A pre cirkevných predstaviteľov si dovolím predložiť  otázky. Kde je Vaša  Viera?  Pred čím máte strach? Trháte plevu zo zrna a nečkáte na žatvu.? Veď  ak je to od Zlého zničí sa to samo a dlho to nevydrží.  „Veď  aj keby sme mali ísť tmavou dolinou nemusíme sa báť Zlého lebo On je snami“.

Preto skúsme  sa nad tým zamyslieť.  A nezabudnúť na to, že niekedy aj zdanlivé Zlo môže naštartovať niečo pozitívne. Preto nebojme sa. Neodsudzujme.  Nechajme každého v demokratickej spoločnosti slobodne sa prejaviť a až potom objektívne súďme. Toto je základné  pravidlo rozlišovania Dobra od Zla.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?