Čo vlastne odsudzujeme???

Autor: Pavol Štiťák | 16.3.2016 o 9:17 | (upravené 16.3.2016 o 11:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  94x

Už som síce asi zaspal dobu. Keď  sa ešte takto dodatočné vyjadrím k voľbám do NRSR. V prvom rade Vyznávam moju vieru ku kresťanstvu. Taktiež priznávam,  že som proti fašistický človek a nie som voličom ani SMERU ani KDH ani ĽS NS.

Ale, keď počúvam, že už aj v rádiu Vatikán riešia problémy, ktoré priamo  či nepriamo útočia na výsledok našich volieb a konkrétne Ľ S NS.  V médiách sa objavuje výpoveď učiteľky z východu, ktorá bola na kandidátke ĽS NS ako fašistickej strany . A ďalšie útoky, ktoré spochybňujú a miestami urážajú či už pána Kotletu alebo slovenského voliča. Nedá mi  zostať  ticho.

Zopakujem ešte raz čo už povedalo množstvo ľudí -  túto krajno pravicovú stranu volilo cez 200000 ľudí. Treba to v prvom rade akceptovať. Ďalšia vec je, že určite nemôžeme týchto voličov  pokladať za fašistov. To je podľa mňa urážka.  K tomu to ešte zvaľujeme na prvovoličov čím vlastne podporujeme ešte väčšmi ich odhodlanie robiť niečo inak a zmeniť  svet. Keďže doteraz sa nič nedialo  tak podľa mňa je celkom na mieste, že takáto vec rozprúdila diskusiu a život na našej politickej scéne.

Mám pocit, že podľa niektorých cirkevných predstaviteľov si volíme s ĽS NS  - Zlo. Zlo , ktoré nechceme pustiť  ani poriadne k slovu. Mám pocit, že nielen oni ale aj systém, ktorý tu vládne má  strach z priamej reči pána Kotlebu. A tak ho takto tlmia ako len vedia. Ničia Zlo, ktoré si vytvorili za účelom skrývať sa pred niečím o čom nehovoria.

Prečo ho neprizvú do rozhovorov. Prečo sním nikto nerokuje? Kto sa čo ho bojí?  Každý ho len odsudzuje spochybňuje.
A to mu nahráva.

Nechajme ho hovoriť. Nechajme prezentovať jeho predstavy. Nech ho riešia televízie v diskusných reláciách ako iných poslancov či leadrov strán. Urobme si názor sami o tejto strane. O človeku ktorý jej velí.  Ak nebudeme poznať odpovede, nevieme si vytvoriť objektívny názor.  Ak je nedostatok objektivity  vzniká subjektivita a tá môže byť do veľkej miery z idealizovaná  prípadne sa stáva krajným východiskom.

A pre cirkevných predstaviteľov si dovolím predložiť  otázky. Kde je Vaša  Viera?  Pred čím máte strach? Trháte plevu zo zrna a nečkáte na žatvu.? Veď  ak je to od Zlého zničí sa to samo a dlho to nevydrží.  „Veď  aj keby sme mali ísť tmavou dolinou nemusíme sa báť Zlého lebo On je snami“.

Preto skúsme  sa nad tým zamyslieť.  A nezabudnúť na to, že niekedy aj zdanlivé Zlo môže naštartovať niečo pozitívne. Preto nebojme sa. Neodsudzujme.  Nechajme každého v demokratickej spoločnosti slobodne sa prejaviť a až potom objektívne súďme. Toto je základné  pravidlo rozlišovania Dobra od Zla.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?